Ø120mm  Hava Kilidi - Hücre Tekeri

120mm hava kilidi

120mm gövde çapındaki hücre tekeri daha çok düşük kapasiteli prosesler için kullanılır. 1m3/saat kapasiteye sahiptir. Söz konusu hücre tekeri genellikle düşük çaplı siklon altında, dozaj proseslerinde yaygın bir kullanıma sahiptir.

Hücre tekerlerii, genellikle hava ile toz-granül formundaki ürünlerin seperasyonu yada birleştirilmesini sağlamak amacı ile kullanılan mekanik cihazlardır. Hava kilidinin ( rotary valve) içindeki kanat şeklindeki rotor, giriş ve çıkış arasında maximum düzeyde sızdırmazlığı sağlar.

Üretimini yapmış olduğumuz hava kilidleri genellikle 0.1-0.2mm töleransında çalışmaktadır. Proseslerin ve kullanılacak hammaddelerin ısısı , basıncı sınıfı, aşındırıcı etkisine göre ise kanat töleransları yapısal olarak farklılık gösterebilir.
Yüksek sıcaklık da çalışan prosesler, metallerin ısı ile oluşan uzama değerlerinden dolayı hava kilidi yapısının değişmesine neden olurlar. Aynı durum agresif ve korozif hammadde proseslerinde kullanılan hava kilidleri için de geçerlidir. Yani farklı proseslerde farklı hava kilidleri kullanılması gerekir.

Üretimini yaptığımız hava hava kilidleri hububat sektöründeki hava kilidleri (rotary valve) ile aynı görülse de teknik ve yapı olarak farklılık gösterip daha çok kimya, madencilik, sanayii ve gıda sektörüne uygundur.

cad    Ø120mm  Hava Kilidi - Hücre Tekeri teknik çizim.

hava kilidi kapasite

Hava Kilidi Uygulamaları & - Rotor Tipleri